26 październik 2017

Mistrz rozsiada się w fotelu lidera

Woltrans, triumfator z poprzedniego sezonu, nie pozostawił złudzeń drużynie Nadwagi Bytom, dla której był to z kolei debiut w GLF i pewnie wygrał swój pierwszy mecz 8-1. Trzy bramki zdobył Sorol, po dwie Lebek i Krzemień, stawkę dopełnił Malinowski. Nadwaga zdołała odpowiedzieć bramką Andrzejaszka. Tym samym, po pierwszej kolejce Woltrans znajduje się na szczycie tabeli i zapewne będzie chciał bronić tej pozycji do samego końca rozgrywek.

W meczu Wojaka z Chytrus Teamem, to zespoł występujący w roli gości jako pierwszy trafił do siatki, za sprawą strzału Płochockiego w 8 minucie. Stracona bramka podziałała jednak bardzo mobilizująco na ekipę Wojaka, która po 27 minutach prowadziła 5-1. Sygnał do odrabiania strat, swoim hattrickiem, dał Kobylański. Chytrus w końcówce spotkania zdobył dwie bramki, jednak na doprowadzenie choćby do remisu zabrakło czasu.

W ostatnim środowym meczu Szombierki podejmowały Arbitra. Było to najbardziej wyrównane spotkanie jakie mogliśmy oglądać tego dnia. Po bramce Bańskiego i odpowiedzi Handziuka, zawodnicy schodzili na przerwę przy wyniku 1-1. Mimo że w drugiej połowie ekipa Szombierek dwukrotnie wychodziła na prowadzenie, to mecz zakończył się wynikiem 3-3. Szalę zwycięstwa na stronę Arbitra mógł przechylić Skalski, jednak na 38 sekund przed końcem meczu trafił w poprzeczkę.