20 październik 2017

Inauguracja ligi za nami

W pierwszym spotkaniu nowego sezonu Górnośląskiej Ligi Futsalu, OKS Spartakus mierzył się z zespołem Bajlando. W nowy sezon zdecydowanie lepiej weszli zawodnicy drużyny Bajlando, którzy w 5. minucie, po bramkach Musiała i Motyki prowadzili 2-0. Drużyna Spartakusa wzięła się za odrabianie strat, doprowadzając do remisu 2-2, jednak to Bajlando schodziło na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. Po przerwie bramkę dla Spartakusa zdobył Mateusz Róża i na tablicy wyników znów widniał wynik remisowy. Gdy po kolejnej bramce dla Spartakusa, wydawało się, że zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki ubiegłorocznych wicemistrzów, zawodnicy Bajlando wyprowadzili trzy ciosy pod sam koniec spotkania, wygrywając ostatecznie 6-4.

W kolejnym meczu pomiędzy 51 Futsal Team, a Orzegowska Team zabójcza okazała się 4. minuta. Po bramkach Kowalika i Skury gracze z Orzegowskiej wyszli na bezpieczne prowadzenie, którego nie oddali już do przerwy. Futsal Team wyszedł na drugą część zupełnie odmieniony i w 27. minucie meczu po dwóch bramkach Subika i jednej Brodackiego był bliżej sięgnięcia po 3 punkty. Wtedy jednak zaczął się Kowalik show. Zawodnik Orzegowskiej w osiem minut zdobył trzy bramki, ustalając wynik meczu na 5-3.

Na zakończenie byliśmy świadkami meczu KTG Śląsk-Sponsor Plus. Gracze KTG zdobyli bramkę w pierwszej i ostatniej minucie pierwszej połowy. Sponsor zdołał odpowiedzieć bramką Florkowskiego i do przerwy mieliśmy wynik 2-1. Zaraz po przerwie swoją drugą, a wyrównującą stan meczu bramkę zdobył Florkowski. Po niej jednak, to zawodnicy KTG przejęli inicjatywę i strzelili 3 gole. W ostatnich minutach obydwa zespoły dołożyły jeszcze po jednej bramce, kończąc mecz wynikiem 6-3.