14 grudzień 2016

Spartakus i KTG triumfują, Sponsor traci kontakt…

Podsumowanie ostatniej kolejki tego roku rozpoczynamy od spotkania OKS Spartakus kontra Orzegowska.  Przed spotkaniem można było zastanawiać się czy Orzegowska będzie w stanie poradzić sobie z bardzo dobrze grającym Spartakusem, jednak OSK bardzo szybko pokazał, kto będzie tego dnia rządził na boisku. Już pierwsze minuty przyniosły bramki dla Spartakusa. Zawodnicy Orzegowskiej nie mieli pomysłu na rozmontowanie obrony przeciwników, a OKS spokojnie kontrolował przebieg spotkania i po pierwszej połowie było już 5:0. W drugiej Spartakus kontrolował wydarzenia na boisku i z minuty na minutę podwyższał prowadzenie. Dopiero w ostatniej minucie Orzegowskiej udało się strzelić honorową bramkę.

W drugim ważnym spotkaniu tej kolejki KTG zmierzyło się ze Sponsorem, oba zespoły nie mogły sobie pozwolić na porażkę jeśli realnie myślą o zajęcia miejsca na podium. Lepiej z tej konfrontacji wyszedł zespół KTG, który pewnie i wysoko pokonał swoich przeciwników. Tym razem Maciejowi Daneckiemu pomógł Adam Macioł i Sponsor został rozbity.

W meczu Bajlando kontra Anteo, na boisku rządzili zawodnicy Bajlando. Bo ciężkim początku w lidze widać że drużyna okrzepła i pewnie zdobywa kolejne punkty. Tym razem bez większych problemów odesłała z kwitkiem Anteo, który niestety święta spędzi na ostatnim miejscu w tabeli ligi GLF.

W najbardziej wyrównanym spotkanie tej kolejki Frendzle zwyciężyły Wojaka 6:3, ustalając wynik spotkania dopiero w końcówce. Przez większość spotkania na boisku wydzielimy wyrównaną grę, końcówka należała jednak do Frendzli. Gdy w 30 minucie objęli oni prowadzenie 4:3, Wojak rzucił się do ataku. Jednak kilka niewykorzystanych sytuacji zemściło się pod koniec spotkania i dzięki bramkom Andrzeja Świrskiego i Sebastiana Niezgody Frendzle zdobywają trzy punkty.

Spotkanie Woltransu z Chytrusem zostało przełożone, a 51 Futsal otrzymał trzy punkty bez walki. (Szombierki nie stawiły się na spotkaniu)

Kolejna kolejka odbędzie się 4 i 5 stycznia. (rozpiska już na stronie)