7 listopad 2016

Woltrans liderem, KTG w czołówce …..

Na początek czwartej kolejki zmierzyły się ze sobą Chytrus I Frendzle. Oba zespoły miały na swoim koncie po trzy punkty i znajdowały się u dołu tabeli. Mecz był bardzo wyrównany. Pomimo szybko strzelonej bramki przez Frendzle ich przewaga nie była zbyt widoczna. Chytrus dobrze się bronił i cierpliwie czekał na okazję brakową. Udało im się to dopiero po koniec meczu, w 31 minucie do remisu doprowadził Witkowski, a 3 minuty później bramkę na wagę trzech punktów strzelił Adam Kozłowski.

W drugim meczu Wojak niespodziewanie łatwo przegrał z Bajlando, dla którego to pierwsze punktu w sezonie. Wojakowi nic nie szło, żaden z zawodników nie potrafił pokonać dobrze broniącego bramkarza Bajlando.  Napastnicy Bajlando natomiast wykorzystali swoje sytuacje i bardzo pewnie zdobywają swoje pierwsze punkty w sezonie.

W ostatnim meczu w środę Anteo podejmowało OKS Spartakus. Anteo szybko zdobywa bramkę jednak były to tylko miłe złego początki.  Po tej bramce na boisku panowali już tylko zawodnicy OKS, szybko obejmując prowadzenie i nie oddając go już do końca spotkania.  Dwie bramki w końcówce zdobyte przez Anteo zmniejszają rozmiary porażki, jednak nie dały one zdanych szans na pozytywny wynik meczu.

W czwartek 51 Futsal zmierzył się z Orzegowską i przegrał. Orzegowska grała całkiem przyzwoicie i przy dobrej skuteczności Mateusza Kowolika bez większych problemów poradziła sobie z Futsalem. Tylko w pod koniec spotkania (37 minuta) gdy bramkę na 3:4 zdobył Marcin Tokarz, Futsal uzyskał przewagę. Nie udało się jednak tej przewagi przekuć na bramki a gdy w 39 minucie Orzegowska podwyższyła na 5:3 mecz był już przesądzony.

Kolejny mecz to starcie KTG Śląsk i Szombierki Bytom. A po meczu można by napisać Maciej Danecki kontra Szombierki Bytom.  Mecz, którego zwycięzca mógł zadomowić się w czubie tabeli, przyniósł wiele bramek. Szombierki grały dobrze jednak nie mogły znaleźć sposobu na świetnie dysponowanego Macieja Daneckiego, który zdobył w tym spotkaniu aż 7 bramek (umacniając się tym samym w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi) . Dzięki tej wygranej KTG obecnie zajmuje drugie miejsce w lidze. I staje się poważnym kandydatem do podium.

W ostatnim spotkaniu Woltrans łatwo i szybko odprawił Sponsora. Ani przez chwilę Sponsor nie zagroził przeciwnikom. Woltrans szybko strzelił bramki, konsekwentnie grał  w obronie i i cały czas dążył do powiększenia przewagi. Sponsor honorowe bramki zdobył dopiero w ostatnim minutach gdy wynik był już ustalony. Woltrans po tym zwycięstwie pozostaje ostatnią drużyną bez porażki i wskakuję na pierwszą pozycję w lidze.

Teraz tydzień przerwy, spotykamy się 16,17 listopad.