22 marzec 2016

Na czele bez zmian, zadyszka Sponsora….

Rozpoczynamy od 1 Ligi, meczem AKF Ślonsk kontra OKS Spartakus. Spartakus ma ostatnio spore problemy z frekwencją zawodników co niestety przekłada się mocno na wyniki. I tym razem nie mieli zawodników na ławce rezerwowej, walczyli jednak bardzo dzielnie, nie dając przeciwnikom osiągnąć wysokiej przewagi. AKF grał cierpliwie i czekał na swoją okazje.  Pierwszą bramkę zdobyli „do szatni” dzięki czemu w drugiej połowie mogli grać jeszcze spokojniej. Mecz zakończyli zasłużonym zwycięstwem 3:0.

W drugim spotkaniu 1920 Bytom podejmował Arbitra. Arbiter rozpoczął dobrze jednak z biegiem czasu, widoczna stała się przewaga jakości wśród zawodników. 1920 Bytom ma zdecydowanie szerszy skład i każdy z zawodników może przechylić szalę zwycięstwa no korzyść swojej drużyny.  Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem 1920 Bytom w stosunku 3:1. Początek drugiej znowu należał do Arbitra, w ciągu 6 minut udało im się doprowadzić do remisu. 1920 Bytom jednak nie odpuścił i cały czas konsekwentnie dążył do wygranej. Arbitrowi pod koniec spotkania zabrakło już sił i rozluźnili nieco krycie w obronie co pozwoliło ich przeciwnikom zdobyć kolejne bramki. 1920 Bytom zdobył bardzo ważne trzy punkty.

Ostatni mecz to starcie Szombierek i Orzegowskiej. Orzegowska rozpoczęła od prowadzenia jednak Szombierki jak przystało na faworyta spotkania, nie odpuścili i szybko objęli prowadzenie. W drugiej połowie zawodnicy Szombierek starali się kontrolować grę i utrzymywać bezpieczny dystans bramkowy. W końcówce podwyższyli jeszcze rezultat i dzięki temu stoją przed dużą szansą na podium na koniec sezonu.

W drugiej lidze kolejna porażka Sponsora, który tym razem nie miał nic do powiedzenia w starciu z Wojakiem Godula. Drużynę Wojaka do zwycięstwa poprowadził Rafał Nawrot, któremu w tym dniu wychodziło dosłownie wszystko. Każda z bramek, które zdobył była nieprzeciętnej urody. Dzięki temu zwycięstwu Wojak zachowuje szansę nawet na mistrzostwo 2 Ligi i to co wydawało się być niemożliwe (strata pierwszego miejsca przez Sponsor)  zaczyna  być całkiem realne.

Inny pretendent do tytułu czyli KTG także wygrał swoje spotkanie. Nie męcząc się specjalnie pokonał wysoko BPK.  Przewaga KTG zarysowała się już na początku spotkania i dzięki temu szybko zawodnicy BPK stracili nadzieje na dobry wynik. Jedynie niezawodny w BPK Robert Bil strzelił bramkę zrównując się z Jackiem Loska w klasyfikacji strzelców drugiej ligi.

Chytrus Team zmierzył się z Frendzlami i kolejny raz zremisował. Tym razem przez większość spotkania zawodnicy Chytrusa musieli gonić wynik bo już w 3 minucie za sprawą dwóch bramek Adama Niezgody przegrywali 2:0. Doprowadzić do remisu udało się Chytrusom dopiero w ostatniej minucie meczu gdy na desperacki strzała zdecydował Łukasz Woisz, w bramce nie popisał się Marek Pietrowski i zrobiło się 2:2. Chwile wcześniej (w 36 minucie), także Łukasz Woisz strzelił kontaktową bramkę dla swojego zespołu. Podział punktów stał się faktem.

Ostatni mecz to niespodziewana wygrana 51 Futsal nad Młodymi Wilkami. Mecz był bardzo wyrównany. Dość powiedzieć że pierwsza połowa zakończyła się bez zdobyczy bramkowej, a pierwszego gola w spoktaniu zdobył Marcin Kuś w 26 minucie meczu. Klika minut później do remisu doprowadził Jakub Brodacki, a o zwycięstwie 51 Futsal zadecydowała bramka zdobyta przez Marcina Gut w 38 minucie spotkania.

Plusem kolejki zostaje Rafał Nawrot z Wojak Godula.