15 luty 2016

Remis obrońcy, Arbiter na czele…

Szybki przegląd wyników ostatniej kolejki rozpoczynamy od starcia AKF – Orzegowska. Już w 6 minucie było 3:0 dla AKF. Chwilę później bramką odpowiedział Dezyderiusz Bogusławski. Kilka minut później było już jednak 4:1. Na koniec pierwszej połowy Orzegowska zmniejszyła stratę do dwóch bramek. Druga połowa to przewaga AKF oraz próby zbliżenia się do remisu zawodników Orzegowskiej.  Na nic więcej jednak Orzegowskiej w tym dniu nie było stać. Zwycięstwo AKF do końca nie było zagrożone.

Kolejny mecz to starcie Arbitra i AKS Grzybowice. Arbiter do przerwy przegrywał minimalnie z AKS 2:1. Zabrał się jednak do roboty od początku drugiej połowy gdy w kilka minut odrobił stratę i nawet wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do końca spotkania wykorzystując kontrataki. Kolejne trzy bramki dorzucił lider klasyfikacji strzelców Wojciech Rafalski. Arbiter dzięki temu zwycięstwu objął samodzielnie pozycję lidera.

W najciekawszym spotkaniu 1920 Bytom zremisowało z Auto Serwis Śliwka Szombierki 2:2. Mecz bardzo wyrównany. Do przerwy Szombierki prowadziły jedną bramkę. Na początku drugiej 1920 Bytom stracił jednego ze swoich zawodników, który szybko złapał dwie żółte kartki i musiał opuścić boisko. Grę w przewadze przez dwie minuty mieli zatem piłkarze z Szombierek jednak Ci zamiast strzelić to bramkę jeszcze stracili. Indywidualną akcje przeprowadził Sławomir Kasprzycki strzelając wyrównująca bramkę. Do końca spotkania oba zespoły miały kilka dobrych sytuacji jednak nikomu nie udało się już zdobyć bramki i mecz zakończył się zasłużonym remisem.

Starcie OKS Spartakus i TGS Futsal zakończyło się walkowerem na korzyść OKS.

Sytuacja w tabeli wygląda naprawdę ciekawie i cztery zespoły mają realną szansą na zdobycie w tym sezonie mistrzostwa.

W drugiej lidze lider Sponsor męczył się przez większość spotkania ze swoim przeciwnikiem. Zawodnicy 51 Futsal nie chcieli oddać punktów bez walki. Zabrakło jednak umiejętności i kolejne zwycięstwo Sponsora stało się faktem. Cztery bramki zdobył Jacek Loska, który jest najskuteczniejszym zawodnikiem 2 Ligi.

Gładkie zwycięstwo odnieśli zarówno zawodnicy Frendzli pokonując Wojaka w stosunku 8:1, a także  Młodzi Wilcy, którzy co prawda na dużo w ataku pozwolili swoim przeciwnikom (BPK Bytom) jednak byli przez całe spotkanie wyraźnie lepsi i wynik nie był zagrożony ani przez chwilę. W drużynie BPK Bytom świetnie zaprezentował się Robert Bil strzelając cztery bramki i z 15 bramkami zajmuję drugą pozycję najlepszych strzelców w 2 Lidze.

W najciekawszym spotkaniu Chytrus zremisował z KTG Śląsk 1:1. Do przerwy bez bramek. W drugiej najlepsi strzelcy zespołów Maciej Danecki i Adam Kozłowski zdobyli po jednej bramce. Pomimo kilku dogodnych sytuacji z obu stron, szczególnie w ostatniej minucie meczu, spotkanie zakończyło się remisem.  Statystyki są nieubłagane, Chytrus to zespól, który osiągnął najwięcej remisów w sezonie (4).

W tabeli bez zmian Sponsor prowadzi na drugiej pozycji Frendzle ze stratą 4 punktów do lidera, na trzecim Młodzi Wilcy (5 punktów straty)