19 styczeń 2016

Nowy rok, nowe nadzieje, stare błędy …..

1 Liga

Na początek starcie na szczycie 1920 Bytom kontra Arbiter. Pierwsza strata punktów 1920 Bytom w tym sezonie. Początek meczu należał do Arbitra, który dość szybko objął prowadzenie, najpierw jedno później dwubramkowe. Ostatnie minuty należały jednak do 1920 Bytom ,który strzelił kontaktową bramkę i dążył do wyrównania.  Jednak to na koniec Arbiter miał okazję podwyższyć prowadzenie jednak nieskutecznym wykonawcą rzuty karnego okazał się Dawid Krzemień. Druga połowa do początkowa dominacja 1920 Bytom. W 26 minucie doprowadzili do remisu. Później mecz się wyrównał i oba zespoły miały swoje okazję do wygrania meczu. Nikomu już jednak nie udało się zdobyć bramki i mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów.

1920 Bytom – Arbiter 2:2 (1:2) bramki: Standera, Kasprzycki S., - Skalski, Kretek

Kolejny mecz to lokalne mini-derby Orzegowska podejmowała Szombierki. Orzegowska już w pełnym składzie pokazała że należy się z nią liczyć. Ogromny udział w zwycięstwie mieli Mateusz Kowolik i Patryk Małaczyński. W Szombierkach natomiast gra w ataku opierała się głównie na Grzegorzu Sokolik.

Orzegowska Team – Auto Serwis Śliwka Szombierki 5:3 (1:1) bramki: Kowalik 3, Małaczyński P. 2-Sokolik 2, Kurzaj

W spotkaniu Aks Grzybowice i TGS Futsal tylko do przerwy było wyrównanie. W drugiej połowie grający w tylko jedną piątką zawodnicy TGS nie mogli podjąć wyrównanej walki z przeciwnikiem, który w tym dniu okazał się bardzo skuteczny. Słowa uznania należa się Jackowi Tur, który zdobył w tym spotkaniu pięć bramek.

AKS Grzybowice Zabrze – TGS Futsal 7:3 (1:1) bramki: Tur 5, Maćkowiak 2 – Gajewski, Drobis, Płochocki

Ostatnie spotkanie w tym dniu było również bardzo wyrównane i emocjonujące. OKS Spartakus podejmował AKF Ślonsk. OKS zwyciężył i zbliżył się do liderujących zespołów. Zwycięstwo to jednak nie przyszło łatwo. Pierwsza połowa remisowa. W drugiej oba zespoły miały okazję w objęcie prowadzenia. OKS ma jednak w swoich szeregach Szymona Gawlińskiego, który gdy jest w dobrej formie i skupia się na grze potrafi przechylić szalę zwycięstwa na korzyść swojego zespołu. I tak było w tym dniu. Najpierw w 25 minucie dzięki jego bramce OKS objął prowadzenie i gdy przeciwnicy pod koniec meczy wycofali już bramkarza ustalił on wynik meczu.

OKS Spartakus – AKF Ślonsk – 3:1 (1:1) bramki : Gawliński 3- Malec

W drugiej lidze rozpoczniemy od starcie Chytrusa i Frendzli. Było to najciekawsze i najbardziej wyrównane spotkanie w tym dniu. Chytrus, któremu jak na razie nie udało się zdobyć punktu chciał za wszelką cenę wygrać. Frendzle natomiast aby utrzymać kontakt z czołówką nie mogli sobie pozwolić na stratę punktów.  Po pierwszej połowie 1:1. W drugiej w wynik remisowy utrzymywał się dość długo. Dopiero w 33 minucie prowadzenie objęli zawodnicy Frendzli. Chytrus rzucił się do ataku, który nie przyniósł jednak spodziewanego rezultatu. Tymczasem jedną z kontr wykorzystał napastnik Frendzli i ustalił wynik spotkania.

Frendzle – Chytrus Team 5:3 (1:1) bramki: Świrski 2, Wylotek, Niezgoda A, Niezgoda S.- Woisz 2, Wojtas

Kolejne meczy nie były już tak wyrównane. W starciu Sponsor Plus – Wojak Godula. Do przerwy były już 3:0 dla Sponsora. Dobre spotkanie rozegrał Rafał Koclęga, który nie dość że zdobył cztery bramki to do tego dołożył jeszcze dwie asysty. Dzieła zniszczenia dokonała rodzina Loska, strzelając trzy kolejne bramki.

Sponsor Plus – Wojak Godula 9:3 (3:0) bramki: Koclęga 4, Madejski 2, LoskaJ, Loska A, Loska D – Gała 2, Świniarski

Podobny przebieg miało spotkanie KTG Śląsk i BPK Bytom. W pierwszej połowie gra była jeszcze w miarę wyrównana ale z biegiem czasu przewaga w polu zawodników KTG była bardzo widoczna. BPK cztery bramki stracił w ostatnich minutach meczu co potwierdza potrzebę większej ilości zmienników na ławce.

KTG Śląsk – BPK Bytom 6:2 (2:1) bramki : Lubos 2, Danecki 2, Jamroży 2- Strawa, Holewa

W ostatnim meczu spotkali się zawodnicy 51 Futsal i Młodzi Wilcy. Do przerwy Wilcy prowadzili jedną bramką, wynik jednak nie oddawał tego co działo się na boisku. To Wilki prowadzili grę i utrzymywali się więcej przy piłce. 51 Futsal ograniczył swoje działania do szybkich kontr. W drugiej połowie jeszcze większą przewagę w polu osiągnęli Wilcy i udało im się skuteczniej bronić i zwyciężyć spotkanie.

Młodzi Wilcy – 51 Futsal 6:4 (4:3) bramki: Krawiec 2, Dróżdż, Liszczyk, Urbańczyk, Guldziński – Tokarz, Subik, Gut, Glebowicz